MS70LT-MB00-Y
Manufacturer
IndustrialeMart
VIGOR # :
Description
BEACON 70MM FLASH 12-24V YLW BZ
Catalog
Stackable Tower Lighting, Beacons, and Components
DataSheet
MS70LT-MB00-Y PDF
Type Description
Series:MS70LT
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Complete Unit
Number of Stacks:1
Lamp Type:LED
Light Color:Yellow
Function:Buzzer, Flashing, Emergency Flashing
Voltage - Supply:12 ~ 24VDC
Features:Direct Mounting
Termination Style:Wire Leads
Ingress Protection:IP50 - Dust Protected
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C