ATS11W-23
Description
TWIN TIMER 30H 24VAC/DC 11PIN
DataSheet
ATS11W-23 PDF
Type Description
Series:ATS11W
Relay Type:-
Function:Repeat Cycle, Twin Timer
Circuit:SPDT (1 Form C), DPDT (2 Form C)
Delay Time:0.3 Sec ~ 30 Hrs
Contact Rating @ Voltage:3A @ 250VAC
Voltage - Supply:24VAC/DC
Termination Style:Plug In, 11 Pin (Octal)