S1DXM-A2C10M-AC24V
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
RELAY TIME DELAY 10MIN 7A 250V
Catalog
Time Delay Relays
DataSheet
S1DXM-A2C10M-AC24V PDF
Type Description
Series:S1DXM
Package:Box
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Socketable
Relay Type:Mechanical Relay
Function:On-Delay
Circuit:DPDT (2 Form C)
Delay Time:0.05 Sec ~ 10 Min
Contact Rating @ Voltage:7A @ 250VAC
Voltage - Supply:24VAC