MDF1R10MV2
Manufacturer
Crouzet
VIGOR # :
Description
RELAY TIME DELAY 9999HR 10A 250V
Catalog
Time Delay Relays
DataSheet
MDF1R10MV2 PDF
Type Description
Series:TMR48D
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:Socketable
Relay Type:-
Function:Programmable (Multi-Function)
Circuit:SPDT (1 Form C)
Delay Time:0.001 Sec ~ 9999 Hrs
Contact Rating @ Voltage:10A @ 250VAC
Voltage - Supply:24 ~ 240VAC/DC
Termination Style:Plug In, 8 Pin (Octal)