ATS11-23E
Description
TIMER 30H 2SPDT 24VAC/DC
DataSheet
ATS11-23E PDF
Type Description
Series:ATS
Relay Type:-
Function:Programmable (Multi-Function)
Circuit:SPDT (1 Form C)
Delay Time:0.3 Sec ~ 30 Hrs
Contact Rating @ Voltage:3A @ 250VAC
Voltage - Supply:24VAC/DC
Termination Style:Plug In, 11 Pin (Octal)