R32-11D10-24K
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
RELAY-10AMP-DC 120V
Catalog
Time Delay Relays
DataSheet
R32-11D10-24K PDF
Type Description
Series:R32
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:-
Relay Type:Mechanical Relay
Function:Off-Delay
Circuit:DPDT (2 Form C)
Delay Time:-
Contact Rating @ Voltage:10A @ 120VAC/30VDC
Voltage - Supply:24VDC
Termination Style:Plug In, 11 Pin (Octal)