83905AMLF
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC CLK BUFFER 1:6 100MHZ 16SOIC
Catalog
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
DataSheet
83905AMLF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:Fanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:1:6
Differential - Input:Output:No/No
Input:Crystal
Output:LVCMOS, LVTTL
Frequency - Max:100 MHz
Voltage - Supply:1.6V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)