CY22050ZXC-134T
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC CLOCK GEN PROG 16-TSSOP
Catalog
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
DataSheet
CY22050ZXC-134T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Clock Generator, Fanout Distribution
PLL:Yes with Bypass
Input:LVCMOS, LVTTL, Crystal
Output:CMOS
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:1:6
Differential - Input:Output:No/No
Frequency - Max:134MHz
Divider/Multiplier:Yes/No
Voltage - Supply:2.5V, 3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)