SY100EL38LZG
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC CLK GEN /2 /4/6 3.3/5V 20SOIC
Catalog
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
DataSheet
SY100EL38LZG PDF
Type Description
Series:100EL, Precision Edge®
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:Clock Generator
PLL:No
Input:ECL, PECL
Output:Clock
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:1:5
Differential - Input:Output:Yes/Yes
Frequency - Max:1GHz
Divider/Multiplier:Yes/No
Voltage - Supply:3V ~ 3.8V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)