ICS844051CGILFT
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC CLOCK GEN GIG ETH 8-TSSOP
Catalog
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
DataSheet
ICS844051CGILFT PDF
Type Description
Series:FemtoClock®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Clock/Frequency Synthesizer, Clock Generator
PLL:Yes
Input:Crystal
Output:LVDS
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:1:1
Differential - Input:Output:No/Yes
Frequency - Max:187.5MHz
Divider/Multiplier:Yes/No
Voltage - Supply:2.375V ~ 3.465V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)