ATF750C-10SU
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC CPLD 10MC 10NS 24SOIC
Catalog
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
DataSheet
ATF750C-10SU PDF
Type Description
Series:ATF750C(L)
Package:Tube
Part Status:Active
Programmable Type:EE PLD
Delay Time tpd(1) Max:10 ns
Voltage Supply - Internal:4.5V ~ 5.5V
Number of Logic Elements/Blocks:-
Number of Macrocells:10
Number of Gates:-
Number of I/O:10
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)