DSPB56367AG150
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
IC DSP 24BIT 150MHZ 144-LQFP
Catalog
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
DataSheet
DSPB56367AG150 PDF
Type Description
Series:DSP56K/Symphony
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Audio Processor
Interface:Host Interface, I²C, SAI, SPI
Clock Rate:150MHz
Non-Volatile Memory:ROM (240kB)
On-Chip RAM:69kB
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:1.80V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)