TMS320C6203BGNZ300
Description
DSP, 32-BIT SIZE, 32-EXT BIT, 30
DataSheet
TMS320C6203BGNZ300 PDF
Type Description
Series:TMS320C62x
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Fixed Point
Interface:McBSP
Clock Rate:300MHz
Non-Volatile Memory:External
On-Chip RAM:896kB
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:1.50V
Operating Temperature:0°C ~ 90°C (TC)