TMS320C6722BRFP250
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC FLOATING POINT DSP 144-HTQFP
DataSheet
TMS320C6722BRFP250 PDF
Type Description
Series:TMS320C672x
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Floating Point
Interface:EBI/EMI, I²C, McASP, SPI
Clock Rate:250MHz
Non-Volatile Memory:ROM (384kB)
On-Chip RAM:160kB
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:1.20V
Operating Temperature:0°C ~ 90°C (TC)