DSP56311VL150B1
Description
IC DSP 24BIT 150MHZ 196-MAPBGA
Catalog
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
DataSheet
DSP56311VL150B1 PDF
Type Description
Series:DSP56K/Symphony
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:Fixed Point
Interface:Host Interface, SSI, SCI
Clock Rate:150MHz
Non-Volatile Memory:ROM (576B)
On-Chip RAM:384kB
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:1.80V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TJ)