ADSP-BF533SKSTZ5VC
Manufacturer
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC CCD SIGNAL PROCESSO
Catalog
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
DataSheet
ADSP-BF533SKSTZ5VC PDF
Type Description
Series:Blackfin®
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:Fixed Point
Interface:SPI, SSP, UART
Clock Rate:533MHz
Non-Volatile Memory:ROM (1kB)
On-Chip RAM:148kB
Voltage - I/O:1.8V, 3.3V
Voltage - Core:1.25V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)