AT94K05AL-25AJI
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 84PLCC
Catalog
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers
DataSheet
AT94K05AL-25AJI PDF
Type Description
Series:FPSLIC®
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Core Type:8-Bit AVR
Speed:25 MHz
Interface:I²C, UART
Program SRAM Bytes:4K-16K
FPGA SRAM:2kb
EEPROM Size:-
Data SRAM Bytes:4K ~ 16K
FPGA Core Cells:256
FPGA Gates:5K
FPGA Registers:436
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C