AT94S40AL-25DGC
Description
IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 256BGA
Catalog
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers
DataSheet
AT94S40AL-25DGC PDF
Type Description
Series:FPSLIC®
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Type:8-Bit AVR
Speed:16 MHz
Interface:I²C, UART
Program SRAM Bytes:20K-32K
FPGA SRAM:18kb
EEPROM Size:1M x 8
Data SRAM Bytes:4K ~ 16K
FPGA Core Cells:2304
FPGA Gates:40K
FPGA Registers:2862
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:0°C ~ 70°C