AT94K10AL-25BQI
Description
IC FPSLIC 10K GATE 25MHZ 144LQFP
DataSheet
AT94K10AL-25BQI PDF
Type Description
Series:FPSLIC®
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Type:8-Bit AVR
Speed:25 MHz
Interface:I²C, UART
Program SRAM Bytes:20K-32K
FPGA SRAM:4kb
EEPROM Size:-
Data SRAM Bytes:4K ~ 16K
FPGA Core Cells:576
FPGA Gates:10K
FPGA Registers:846
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C