A42MX36-2PQ208I
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC FPGA 176 I/O 208QFP
DataSheet
A42MX36-2PQ208I PDF
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Total RAM Bits:2560
Number of I/O:176
Number of Gates:54000
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)