EP3SL340H1152I3
Description
IC FPGA 744 I/O 1152HBGA
DataSheet
EP3SL340H1152I3 PDF
Part Status:Obsolete
Number of LABs/CLBs:13500
Number of Logic Elements/Cells:337500
Total RAM Bits:18822144
Number of I/O:744
Number of Gates:-
Voltage - Supply:0.86V ~ 1.15V
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TJ)