A42MX36-3PQG240I
Manufacturer
Microsemi
VIGOR # :
Description
IC FPGA 202 I/O 240QFP
DataSheet
A42MX36-3PQG240I PDF
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Total RAM Bits:2560
Number of I/O:202
Number of Gates:54000
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)