EP4S100G3F45I3G
Manufacturer
Intel
VIGOR # :
Description
IC FPGA 781 I/O 1932FCBGA
Catalog
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
DataSheet
EP4S100G3F45I3G PDF
Type Description
Series:*
Package:Tray
Part Status:Active
Number of LABs/CLBs:-
Number of Logic Elements/Cells:-
Total RAM Bits:-
Number of I/O:-
Number of Gates:-
Voltage - Supply:-
Mounting Type:-
Operating Temperature:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1SG280LU3F50I3XG
1SG280LU3F50I3XG
IC FPGA STRATIX 10 2397FBGA
5SGXEA7N2F40I3G
5SGXEA7N2F40I3G
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA
A3PE3000-2FGG896
A3PE3000-2FGG896
IC FPGA 620 I/O 896FBGA
MSB202S
MSB202S
BRIDGE RECT GLASS 100V 2A MSBS
IFP/LEC CBL ASSY 1 PORT TYPE B L
16TDVST2
16TDVST2
LINE FILTER 480VAC 16A CHASS MNT