G120E-SM-532
Manufacturer
GHI Electronics, LLC
VIGOR # :
Description
IC MOD CORTEX-M3 120MHZ 96KB
Catalog
Embedded - Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules
DataSheet
G120E-SM-532 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Module/Board Type:MCU Core
Core Processor:ARM® Cortex®-M3
Co-Processor:-
Speed:120MHz
Flash Size:512KB (Internal), 4MB (External)
RAM Size:96KB (Internal), 16MB (External)
Connector Type:-
Size / Dimension:1.80" x 1.55" (45.8mm x 39.4mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)