MYC-C3354-256N256D-80-I-GW
Manufacturer
MYIR Tech Limited
VIGOR # :
Description
ARM TI AM335X SOM, 256MB DDR3, 2
Catalog
Embedded - Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules
DataSheet
MYC-C3354-256N256D-80-I-GW PDF
Type Description
Series:AM335x
Package:Box
Part Status:Active
Module/Board Type:MPU
Core Processor:ARM® Cortex®-A8, AM3354
Co-Processor:-
Speed:600MHz, 800MHz, 1GHz
Flash Size:256KB EPROM
RAM Size:256KB
Connector Type:80 Pin
Size / Dimension:1.97" x 1.57" (50mm x 40mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C