MYC-C4378-4E512D-100-C
Description
ARM TI AM437X SOM, 512MB DDR3, 4
DataSheet
MYC-C4378-4E512D-100-C PDF
Type Description
Series:AM437x
Package:Box
Part Status:Active
Module/Board Type:MPU
Core Processor:ARM® Cortex®-A8, AM4379
Co-Processor:-
Speed:266MHz, 400MHz, 1GHz
Flash Size:512KB EPROM
RAM Size:512KB
Connector Type:100 Pin
Size / Dimension:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C