G400D-SM-400
Manufacturer
GHI Electronics, LLC
VIGOR # :
Description
IC MOD ARM926EJ-S 400MHZ 32KB
Catalog
Embedded - Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules
DataSheet
G400D-SM-400 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Module/Board Type:MPU Core
Core Processor:ARM926EJ-S
Co-Processor:-
Speed:400MHz
Flash Size:4MB (External)
RAM Size:32KB (Internal), 128MB (External)
Connector Type:-
Size / Dimension:2.67" x 1.26" (67.7mm x 31.9mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C