MYC-C3354-4E512D-80-I-GW
Manufacturer
MYIR Tech Limited
VIGOR # :
Description
ARM TI AM335X SOM, 512MB DDR3, 4
Catalog
Embedded - Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules
DataSheet
MYC-C3354-4E512D-80-I-GW PDF
Type Description
Series:AM335x
Package:Box
Part Status:Active
Module/Board Type:MPU
Core Processor:ARM® Cortex®-A8, AM3354
Co-Processor:-
Speed:600MHz, 800MHz, 1GHz
Flash Size:512KB EPROM
RAM Size:512KB
Connector Type:80 Pin
Size / Dimension:1.97" x 1.57" (50mm x 40mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
IC MOD RABBIT 3000 22.1MHZ 512KB
IC MOD RABBIT 3000 29.4MHZ 512KB