CYPD6125-40LQXI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 40QFN
Catalog
Embedded - Microcontrollers - Application Specific
DataSheet
CYPD6125-40LQXI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Applications:-
Core Processor:-
Program Memory Type:-
Controller Series:-
RAM Size:-
Interface:-
Number of I/O:-
Voltage - Supply:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MIC38HC42BM TR
MIC38HC42BM TR
BICMOS 1A CURRENT-MODE PWM CONTR
R5C841-CSP208Q
R5C841-CSP208Q
PC CARD/FLASH MEMORY CARD/ IEEE1
ATPL100A-AZU-Y40
ATPL100A-AZU-Y40
FSK POWER LINE COMMUNICATIONS SO
C1D0312S-VA
C1D0312S-VA
SWITCH ROTARY 2-12POS 100MA 125V