PIC18LF25K80-I/SS
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP
DataSheet
PIC18LF25K80-I/SS PDF
Type Description
Series:PIC® XLP™ 18K
Package:Tube
Core Size:8-Bit
Speed:64MHz
Connectivity:ECANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:24
Program Memory Size:32KB (16K x 16)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:1K x 8
RAM Size:3.6K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.8V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 8x12b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)