PIC24FJ1024GA610-I/BG
Description
IC MCU 16BIT 1MB FLASH 121TFBGA
DataSheet
PIC24FJ1024GA610-I/BG PDF
Type Description
Series:PIC® 24F
Package:Tray
Core Size:16-Bit
Speed:32MHz
Connectivity:I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:85
Program Memory Size:1MB (341.5K x 24)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 24x10/12b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)