PIC32MM0256GPM048-I/PT
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48TQFP
DataSheet
PIC32MM0256GPM048-I/PT PDF
Type Description
Series:PIC® 32MM
Package:Tray
Part Status:Active
Core Processor:MIPS32® microAptiv™
Core Size:32-Bit
Speed:25MHz
Connectivity:IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB, USB OTG
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:38
Program Memory Size:256KB (256K x 8)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 17x10/12b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)