PIC32MX695F512LT-80I/PT
Description
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP
DataSheet
PIC32MX695F512LT-80I/PT PDF
Type Description
Series:PIC® 32MX
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Core Size:32-Bit
Speed:80MHz
Connectivity:Ethernet, I²C, SPI, UART/USART, USB OTG
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:85
Program Memory Size:512KB (512K x 8)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:128K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2.3V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 16x10b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)