PIC24FJ32GP202T-I/SS
Description
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 8KB RAM
DataSheet
PIC24FJ32GP202T-I/SS PDF
Type Description
Series:PIC® 24F
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Core Size:16-Bit
Speed:32MHz
Connectivity:I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:21
Program Memory Size:32KB (11K x 24)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 10x12b SAR
Oscillator Type:External, Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)