PIC18F4523T-I/PT
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP
DataSheet
PIC18F4523T-I/PT PDF
Type Description
Series:PIC® 18F
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Core Size:8-Bit
Speed:40MHz
Connectivity:I²C, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:36
Program Memory Size:32KB (16K x 16)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:256 x 8
RAM Size:1.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):4.2V ~ 5.5V
Data Converters:A/D 13x12b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)