D12322RVF25V
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC MCU 16BIT ROMLESS 128QFP
Catalog
Embedded - Microcontrollers
DataSheet
D12322RVF25V PDF
Type Description
Series:H8® H8S/2300
Package:Tray
Part Status:Active
Core Processor:H8S/2000
Core Size:16-Bit
Speed:25MHz
Connectivity:SCI, SmartCard
Peripherals:DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:86
Program Memory Size:-
Program Memory Type:ROMless
EEPROM Size:-
RAM Size:8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2.7V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 8x10b; D/A 2x8b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-20°C ~ 75°C (TA)