PIC18F47Q43-I/PT
Description
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 44TQFP
DataSheet
PIC18F47Q43-I/PT PDF
Type Description
Series:PIC® XLP™ 18F, Functional Safety (FuSa)
Package:Tray
Core Size:8-Bit
Speed:64MHz
Connectivity:I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:36
Program Memory Size:128KB (128K x 8)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:1K x 8
RAM Size:8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.8V ~ 5.5V
Data Converters:A/D 35x12b; D/A 1x8b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)