
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FM4 S6E2C2 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4F |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 200MHz |
| Connectivity: | CSIO, EBI/EMI, Ethernet, I²C, LINbus, SD, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | DMA, I²S, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 190 |
| Program Memory Size: | 1.5MB (1.5M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 192K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 32x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 216-LQFP |
| Supplier Device Package: | 216-LQFP (24x24) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40 |
Current price of S6E2C29L0AGL2000A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20SOIC
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 24QSOP
XTAL OSC PROG XO CML 3.3V 7PPM
XTAL OSC PROG XO CMOS 3.3V 25PPM
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 216LQFP
COPPER PATCH CORD, CAT 5E (SD),