
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, STM8A |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | STM8A |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 25 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 512 x 8 |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 7x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 32-VFQFPN (5x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2940 |
Current price of STM8AF6246UCY is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44TQFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP
IC MCU 32BIT 128KB FLSH 100LFQFP
STEEL FLAT KNURLED THUMB SCREW
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32VFQFPN
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LFQFP
CBL ASSY PIGTAIL 20' TNCM BNCM