
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, SPC56xL |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | e200z4d |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 80MHz |
| Connectivity: | CANbus, LINbus, SCI, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 96 |
| Program Memory Size: | 1MB (1M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 128K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.63V |
| Data Converters: | A/D 32x12b SAR |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Supplier Device Package: | 144-LQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SPC56EL60L5CCOSY is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 176LQFP
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
CONN SMA RCPT STR 50OHM EDGE MNT
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
FIXED IND 3.3NH 500MA 120 MOHM
CBL ASSY PIGTAIL 50' NM NM