
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MPC57xx |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | e200z2, e200z4 |
| Core Size: | 32-Bit Dual-Core |
| Speed: | 80MHz/160MHz |
| Connectivity: | CANbus, Ethernet, I²C, LINbus, SAI, SPI, USB, USB OTG |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, WDT |
| Number of I/O: | 129 |
| Program Memory Size: | 4MB (4M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 80x10b, 64x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 176-LQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 176-LQFP (24x24) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of SP5747CHK0AVKU6R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80TQFP
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 64VQFN
CONN ADAPT PLUG TO JACK TNC
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 176LQFP