
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33CK, Functional Safety (FuSa) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | dsPIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 100MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, QEI, WDT |
| Number of I/O: | 21 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 12x12b; D/A 3x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-UFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-UQFN (4x4) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DSPIC33CK32MP102-E/M6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28VQFN
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 81MAPBGA
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SOIC
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28UQFN
MNTPLATE FOR VKA SERIES AUX SWIT
SSR RELAY SPST-NO 100MA 3-48V