
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCS12X |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | HCS12X |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 50MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SPI |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 119 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 4K x 8 |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.72V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x12b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Supplier Device Package: | 144-LQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of S912XET512BMAGR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80LQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48LQFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28TSSOP
RES SMD 374 OHM 2W 2512 WIDE
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP
IC MCU 16/32B 320KB FLASH 64LQFP
C6A GS10MTP CMP BL 1K'SP SM OD