
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RX64M |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RXv2 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 120MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, LINbus, MMC/SD, SCI, SPI, SSI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 127 |
| Program Memory Size: | 3MB (3M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 64K x 8 |
| RAM Size: | 512K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 8x12b, 21x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 176-LQFP |
| Supplier Device Package: | 176-LFQFP (24x24) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F564MJCDFC#11 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT FFMC-8L-0.5 64LQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44QFN
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SOIC
FAN AXIAL 119X25MM 115VAC TERM
IC MCU 32BIT 3MB FLASH 176LFQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP
KNOB SMOOTH THERMOSET POLYESTER