
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16LX MB90495G |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | F²MC-16LX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 49 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8/10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-QFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 119 |
Current price of MB90497GPFM-G-125-BND is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28TSSOP
CAP CER 270PF 2KV X7R 1206
IC MCU 16BIT 64KB MROM 64QFP
IC FPGA 144 I/O 324UBGA
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5