
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 18Q, Functional Safety (FuSa) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 64MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 36 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 1K x 8 |
| RAM Size: | 3.53K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 35x10b; D/A 1x5b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 40-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Supplier Device Package: | 40-PDIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PIC18F46Q10-E/P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16/32B 160KB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 100HTQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 100LFQFP
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO220F
WASHER SHOULDER POLY SULFIDE
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP
RSRK 30-838/0.5M