
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 6000 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 50MHz |
| Connectivity: | Ethernet, I²C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 46 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 64K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.25V ~ 2.75V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 108-LFBGA |
| Supplier Device Package: | 108-BGA (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of LM3S6911-IBZ50-A2T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8UDFN
MICROCONTROLLER, 32 BIT, FLASH,
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA
CBL MALE TO WIRE LEAD 12P 3.28'
CBL FMALE RA TO MALE 4POS 4.92'
IC IMAGE SENSOR 1MP 100VFBGA