
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STM8S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | STM8 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 16 |
| Program Memory Size: | 8KB (8K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 640 x 8 |
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.95V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 5x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 2000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of STM8S903F3M6TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100UFBGA
IC MCU 64LQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 48LQFP
CAP CER
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 80LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC
IC TIMING CTRL HUB P4 48-TSSOP