
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SuperH® SH7214 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | SH2A-FPU |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 100MHz |
| Connectivity: | CANbus, Ethernet, I²C, SCI, SPI, USB |
| Peripherals: | DMA, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 112 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 64K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 8x12b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 176-LQFP |
| Supplier Device Package: | 176-LQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 120 | ||
| 300 | ||
| 540 | ||
| 1020 |
Current price of R5F72145GDFA#V1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44TQFP
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 48UQFN
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 176LQFP
IC MCU 16BIT 384KB FLSH 128LFQFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 44LQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 80LFQFP