
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S08 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | S08 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 28 |
| Program Memory Size: | 60KB (60K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 256 x 8 |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 12x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-LQFP |
| Supplier Device Package: | 32-LQFP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1250 |
Current price of MC9S08PA60VLC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SSOP
CBL FMALE RA TO WIRE 4POS 9.84'
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 32LQFP
IC TELECOM INTERFACE 64LQFP
RSWT 4-RKT 4-602/0.6M